fbpx

ELEKTROSWINGU

NOVÝ TRACK S MERU W. VE STYLU

ČÍST VÍCE

VILLA VOKOVICE

HUDBA K VIDEOSPOTU OD PROJEKTU VIBES

ČÍST VÍCE

SHADOWS

TRACK VE SPOLUPRÁCI S TAINI A IVANEM M.

ČÍST VÍCE

SHRUTHI-1

VŠE O LEGENDÁRNÍM SYNTHESIZERU SHRUTHI-1

ČÍST VÍCE

#DIY FENOMÉN

PRONIKNĚTE DO SVĚTA DIY

ČÍST VÍCE

SHRUTHI-1

POSTAVTE SI SVŮJ SYNTHESIZER

ČÍST VÍCE

DIY SERIÁL

VŠE O DIY Z DÍLNY VIBES

ČÍST VÍCE

7 DNÍ

V CHATEU DE FOUGERETTE

ČÍST VÍCE

DYI SYNTHESIZERY

TRINITY & MICROGRANNY OD BASTL INSTRUMENTS

  ČÍST VÍCE  

VIBES STUDIO

NAVŠTIVTE STUDIO PROJEKTU VIBES

ČÍST VÍCE

VIBES

VIZE

Co pro vás znamená hudba a co vám přináší? Představte si život bez sluchu, film bez zvuku, setkání lidí bez dialogu. Představte si sami sebe v prostoru absolutního ticha. Co by vám chybělo? Ve zvuku zní pravá podstata věcí, zde se zjevuje jejich skutečné nitro. Díky sluchu máme možnost se s druhým člověkem skutečně spojit. Slyšet znamená poodstoupit od sebe sama a vstoupit do něčeho jiného, do někoho jiného. Zvuk nás nejdříve úplně pohltí, zmocní se nás, aby nám dal skrze sluch následně možnost uvědomění a povznesení se nad sebou samými. A jak je to s hudbou? Hudba dokáže někoho probudit, uspat, rozplakat a nebo utěšit. Může bořit a ničit a nebo uzdravovat a léčit.

Pro mě hudba znamená vytvářet, ovlivňovat a realizovat. Proces skládání pak sebereflexi, práce s druhými přinášení nových impulsů a práce na projektu zrcadlení cesty, kterou jsem již urazil.

Jmenuji se Ondřej Říha a jsem studiovým producentem projektu Vibes – More Than Just Music. Tak jak podstata hudby přesahuje běžné všední fungování, stejně tak i projekt Vibes není jen o hudbě. Je životní cestou, pro kterou jsem se rozhodl. Je to neustálé překonávání hranic, každodenní práce, vyžadující vůli, pokoru a vzdělávání se. Práce na projektu je nevyčerpatelná studnice nových příležitostí, které stojí za to proměňovat. Vibes mi umožňuje mít cíl, dává prostor tvořit a rozvíjet se. Živé hraní uchovat si kus mladistvosti, práce s texty naplňovat životní filosofii, práce pro klienty, profesní růst. Hudba mě provází celým životem, a čím jsem starší, tím je pro mě opravdovější.

Po dlouhém období, kdy jsem si prošel několika hudebními styly, z nichž mi nejvíce učaroval jazz, jsem si uvědomil, že teprve pravidelný rytmus mě drží s čistou hlavou na zemi a elektronická hudba otevírá nepřeberné možnosti. Taneční rytmus povzbuzuje k práci a dodává energii. Několikaleté obměňování studiového vybavení, kdy mi i díky psaní recenzí, prošla pod rukama celá řada kláves, efektů a programů, jsem se nakonec rozhodl pro styl práce s reálnými hardwarovými nástroji. Dávají mi větší prostor k improvizaci a inovaci. Jedná se o nástroje, ve kterých se zrcadlí stovky hodin vývoje, testování a odvedená reálná práce. Staré analogy z devadesátých let, nabízejí poctivý pevný zvuk a o zvuk mi jde především. Navíc každý kus ve studiu nabízí jeden příběh, na který si rád vzpomenu.

Studio Vibes je koncipované jako produkční studio, určené především pro skládání vlastní tvorby a práci na projektech pro klienty. Slouží k setkávání muzikantů a lidí, jež se rádi spojují a svobodně tvoří. I přes to, že preferuji elektronickou hudbu převážně se strojovým beatem, rozhodující pro mě je, aby hudba měla duši. Hudba by neměla být katarzí a selfterapií, ale silou, která člověku dodává chuť k činu, ale také i možnost k zamyšlení. Vždy je pro mě důležité, aby nad strojovostí techniky, která dobře vytváří prostor k jejímu následnému rozbití, bylo něco lidského a živého. Proto spolupracuji s celou řadou výborných hudebníků a zpěvaček, kteří svou individualitou a dovednostmi obohacují mé skladby.

Projekt Vibes – More Than Just Music má vést k individualitě, svobodě, ale také i zodpovědnosti a uvědomění kdo jsem, proč tu jsem a kam můžu směřovat. Psaní recenzí mi umožňuje předat dál ostatním nabité zkušenosti. Knowhow není jen pro někoho, měl by být dostupný všem, nestavím na soutěživosti a konkurenci, ale na spolupráci a vzájemném si předávání. Dáváním zároveň dostávám a

vše jde rychleji. Práce pro klienty znamená zároveň oboustrannou spokojenost s možností další spolupráce do budoucnosti.

Projekt Vibes hledá nové impulsy, pracovní nabídky, výzvy, ale i donátory, kterým celý koncept rezonuje a chtěli by ho podpořit. Hledám podobně smýšlející lidi z různých oblastí, kteří by se chtěli s uvedenými myšlenkami spojit a něco nového vytvořit. Zároveň však hledám lidi, kteří si uvědomují, že hudební složka jejich díla je nedílnou součástí a kladou na ní stejný důraz jako na vše ostatní. I přes to, že vnitřní rozměr je pro mě důležitý, vnější forma musí odpovídat dnešním požadavkům. Dobrá produkce znamená dobře zvládnuté řemeslo. Kvalitní taneční tracky, naplněné kluby, vyklidněný lounge, příjemnou pohodu na pláži, funky tracky s chytlavými sexy vokály, přirozený ženský půvab s lehkou mírou drzosti a záměrná dramatičnost potřebu něco říct.

Informace
Štítky příspěvku