fbpx

Vibes hudba k videospotu real estatového projektu Villa Vokovice

VIBES

BLOG

Vibes hudba k videospotu real estatového projektu Villa Vokovice

618 Production

Post-Villa-Vokovice5

Ve skládání hudby k videu na klíč objevuji poslední dobou čím dál větší zalíbení. Podpořit obraz hudbou, trefit se do představ klienta, uchopit myšlenku a vytvořit náladu, která bude celou skladbu doprovázet. Je to jiné, než skládání vlastních tracků. Víte v čem? Skládání na  zakázku je výzvou, protože nutí opustit zajeté postupy a pustit se do úplně jiné muziky. V případě projektu Villa Vokovice, to není zas až tak úplně pravda. Lounge s rovnými beaty je mi blízký dost, ale tam, kde na track máte okolo 5 minut, ve videospotu, musíte vše vměstnat do půldruhé minuty. Není prostor po velké opakování, pro úseky beze změn. Abyste zachovali ve skladbě dynamiku, je zapotřebí měnit motivy každé dva takty. Synchronizace audiostopy na video také přináší nové výzvy a to především v případě vytváření ruchové stopy. Rád pracuji se zvuky a ruchy tak, aby byly dobře sesynchronizované na obraz. V tomto případě se bez time stretchingu neobejdu, navíc mě baví práce se stereopozicí. Vždy se mi vybaví epické znělky mezinárodních filmových společností, jež mi v kině pompézně krouží kolem hlavy v dokonalém dolby surroundu. V mém případě se soustředím na stereo a i když pracuji „jen“ se dvěma kanály, možností je neomezeně.

Spolupráce s Annou Luciou Gherou

Post-Anna1

Tentokrát jsem řešil i speciální požadavek klienta s přáním pořízení vokálu Annou Luciou Gherou. Anna je rakouská RNB zpěvačka, dobře etablovaná na domácí scéně. „Znáš alespoň, jednu rakouskou zpěvačku nebo zpěváka?“ zeptala se mě, Anna během nahrávání u mě ve studiu. Abych se přiznal, byl jsem v koncích. Vzpomněl jsem si na Falca, ale to už je velká minulost. Vybavoval jsem si však Anin klip, který mi poslala jako referenci svého zpěvu. Byl to typický zápaďácký styl, točený v předvánoční čas ve Vídni. Určitě si vybavíte vyšperkované výkladní skříně obchodů, opravené fasády. Písnička byla směsice rapu a jejího soulového vokálu samozřejmě v němčině. Vzpomněl jsem si na období mého dospívání s hudební stanicí Viva, na německé videoklipy. Urban styl, mladí volní lidé, směsice národností, dotýkající se aktuálních politických témat. Písnička s Ann byla jiná, vyzrálejší, míň úderná, více introvertnější… „Chtěla bych se přestěhovat do Německa. Rakouská hudební scéna nestojí za nic.“ Doplnila a rozsekla tím mé zavzpomínání. Ač byla Ann původem z Rumunska, její angličtina byla brilantní. Položili jsme se do letní nálady videoklipu a začali si hrát s textem. „In the middle of the Days…“ a první nápěvek byl na světě. Přišlo mi to až neuvěřitelné, v kolika polohách lze vyzpívat jednu větu. Nahráli jsme tak 40 takeů, zkusili ještě zpěv do dalších mých tracků a pak si došli na oběd. Fotky z nahrávání najdete v galerii Vibesu ZDE

Nahrávání na Gyraf G7

Můj DYI mikrofon Gyraf G7 se měsíc před nahráváním dočkal nového kabelu. Objednával jsem ho až z Německa na referenci mého kamaráda a tak jsem se těšil, až ho budu moct vyzkoušet. Zpěv jsem nabíral přes preamp Golden Audio Pre73, což je klon Neve 1073, legendárního preampu, jež má díky kvalitním transformátorům nezaměnitelný charakter.

Post-GAP73

Tentokrát jsem vynechal nahrávání přes lampový preamp UAD 4-710D, protože lampu už mám v mikrofonu. Hlas dobarvil reverbem z mého oblíbeného Powercoru. Nabraný zpěv naplnil má očekávání, zpěv je hutný a plný, prosycený teplem a  perfektně čitelný.

Domíchání voiceoveru

Post-Villa-Vokovice2

Spolu s videem jsem obdržel i nahrávku s mluveným slovem.  Hlas mi přišel  lehce dost zahuhlaný a tak jsem ho musel trochu upravit a pak už jen nastavit správné poměry hlasitostí. Mám rád, když hudba pěkně šlape na pozadí a tak jsem si dovolil ji moc nestahovat, snažil jsem se najít tu správnou hranici, kdy je slovo ještě dobře čitelné, ale hudba se neztratí na pozadí. Risknul jsem to a výsledný mix poslal klientovi. Prošlo to. S výsledkem byli všichni spokojeni.

Začínají prázdniny a my promujeme

Slavnostní odstartování projektu bylo dopředu naplánované na 1. července, tedy v první den prázdnin. Výborné načasování. Podívejte se na finální video a zasněte se, jak by mohl vypadat váš nový domov. Proč snít, když video má být upoutávkou pro nové obyvatele této rezidentní části. Díky lukrativní lokalitě a luxusního provedení celého projektu Villa Vokovice bohužel cenově byty nebudou pro všechny. Nevadí, alespoň na chvíli jsem mohl být součástí tohoto příběhu.

Post-Villa-Vokovice4

Oficiální video VILLA VOKOVICE spolu s hudbou od Vibes – More Than Just Music najdete přímo ZDE

Web Villa Vokovice: http://www.villavokovice.cz/
Foto: Villa Vokovice